top of page

8 lockdown radostí

Už je to dlouhý... A to mi potvrdí každý. Neustálé změny nařízení, nikdy ne k lepšímu a rozvolňování v nedohlednu. Občas už mívám dny, kdy bych nejraději jen křičela do polštáře. A jelikož jsem nikdy nepociťovala větší potřebu zlepšovat si náladu, rozhodla jsem se vám tady sepsat několik malých radostí, které mi pomáhají se nezbláznit, i v tomhle tvrdém lockdownu. Jelikož je teď zákaz pohybu mezi okresy, jako bychom snad byli v Hunger Games, budou moji následující zlepšováci nálady orientovaní převážně na domov a jeho okolí. No nic, jdeme se soustředit na ty pozitivní věci.


Sluneční brýle mám od letnyhit.sk. Přehled nabídky dámských brýlí a jejich instagram. *spolupráce


Každé ráno, hned po opláchnutí obličeje a základní hygieně, běžím ke kávovaru a dělám si espresso. To je moje každodenní radost číslo 1. Občas si říkám, že by mi stačila pouze jeho vůně, ale proč ho nevypít, když jsem ho už udělala... :D A když venku svítí sluníčko, vezmu si ho rovnou na terasu a s kofeinem doplním i vitamín D. Ha, sluníčko! To je radost číslo 2.


Když na mě začnou dopadat veškerá opatření a negativní zprávy ze světa, vezmu si sluchátka, peněženku, občas i Rosie (našeho hafíka), mobil a klíče a jdu na procházku. Procházku, která má za cíl skvělou kávu, svářo nebo horkou čokoládu. Po cestě do kavárny si do sluchátek pouštím nejrůznější podcasty. (Mezi moje nejoblíbenější patří Ženám, Jaký si to uděláš, Follow your magic a The girlcast.) Za poslední rok se snažím co nejvíce podporovat malé a soukromé podniky, takže do řetězcové kavárny jen tak nevlezu. Pokud vás zajímá, jakou kavárnu navštěvuji nejvíc, tak to je určitě Kafe na kole v Hradci Králové. Obecně mi moc moc pomáhá jakákoliv procházka, ať jen 1km nebo 10km, s kávou i bez kávy. Čerstvý vzduch a změna prostředí je asi nejlepší nástroj na nezbláznění se, aneb radost číslo 3.Jóga, radost číslo 4, se mě drží od prvního lockdownu na jaře minulého roku a do teď mě nezklamala. Vytáhnu si moji krásnou podložku od Ananasany, zapálím si vonnou tyčinku, pustím relaxační hudbu do pozadí a mysl nastavím na režim "teď a tady". Protáhnu celé tělo, uvolním se a hned je mi na tomhle světě líp.


Dalším skvělým zlepšovákem nálady, respektive radostí číslo 5, je spousta hezkých drobností, které dohromady vytvoří velikou radost. Kupte si čerstvé květiny na stůl, nechte svíčky aby provoněly celý domov, nakupte nebo vyrobte nové dekorace a pouštějte si oblíbenou hudbu. Prostě udělejte si svůj domov co nejútulnějším.Když potřebuju odreagovat mysl a mám náladu maximálně na zachumlání se do deky, je čas na radost číslo 6. Vezmu do rukou knížku, která mě alespoň na tu chvíli vtáhne do jiného světa. Čím déle trvá lockdown, tím častěji sahám po nejrůznějších cestopisech. Ale oddychové útulné romanťárny mají taky něco do sebe. :D Inspiraci na knížky najdete v Oblíbencích za listopad, prosinec, leden i únor.


Abych tady nemluvila jen o malých radostech, můžete si samozřejmě udělat i velikou radost - radost číslo 7, a pořídit si něco, co si už dlouho přejete. Ať už je to nějaký oblečení, elektronika, jídlo, výbava domova, prostě cokoliv, udělejte si radost a pořiďte si to. Abych dala příklad, já si za pár dní chystám pořídit svůj vysněný fotoaparát. A to mi dělá OBROVSKOU radost a nemůžu se ho dočkat! <3A jako poslední, radost číslo 8, jsou večery strávené u filmů a seriálů. Je to snad nejčastější zábava po dobu karantény většiny lidí. Člověk se odreaguje, zapomene na každodenní problémy a jen se soustředí na film nebo seriál. Pokud nevíte na co koukat, sepsala jsem dva články s tipy, co zkouknout. Seriály tady, filmy tady.


Jaké denní radosti vám nejvíc zvednou náladu?


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page