top of page
  • Kateřina Jechová

Sérum a maska na vlasy od Kérastase - Genesis | aneb rodinka je téměř kompletní

*nesponzorováno


Pár článků zpátky jsem vydala recenzi na šampon a kondicionér (tady), ve kterém zmiňuju, že jsem si chtěla koupit i masku a sérum, ale že by ty slevy musely být větší. No a to se o pár týdnů později stalo. 😄 Na Notinu udělali akci na vlasovou kosmetiku, do které spadalo i Kérastase. A tak jsem se opět utrhla ze řetězu. 😄 Ale myslím, že v dobrém slova smyslu, protože jsem ušetřila nemalé peníze a s produkty jsem moc spokojená.


odkazy: MASKA | SÉRUM


Jak jste mohli číst v předchozí recenzi, ze šamponu a kondicionéru Genesis jsem byla nadšená. A když jsem zjistila, že je ve 20% slevě i zbytek řady Genesis, rozhodla jsem se do toho zainvestovat. (Na Notinu jsem si všimla, že často věci ve slevě moc ve slevě nejsou, takže doporučuji si akční zboží kupovat jen pokud po něm dlouhodobě koukáte a znáte jeho ceník, případně se podívejte na jiné e-shopy.) Zboží dorazilo jako vždy perfektně zabalené a hned jsem ho běžela vyzkoušet.


V nadpisu zmiňuju, že rodinka je téměř kompletní. Proč téměř? Chybí mi poslední produkt z řady Genesis a to termoochranný sprej. Díky slevě jsem nad ním přemýšlela, ale usoudila jsem, že je na mě až moc drahé a že jdou sehnat profesionální termoochranný spreje i levněji. Možná ho časem vyzkouším, ale v blízké budoucnosti tomu nefandím. 😄Maska

Celá řada Genesis má naprosto dokonalou vůni a tato maska nevyjímaje. Aplikuje se na šamponem umyté a ručníkem vysušené délky a konečky vlasů. Necháte 5 minut působit, následně lehce emulgujte s malým množstvím vody a důkladně opláchnete.


Už po prvním použití jsem měla vlasy více hydratované, hebké, lesklé a velmi snadno se rozčesávaly. Já osobně masku aplikuji jednou týdně (abych si to dobře pamatovala, tak vždy o víkendu 😄). V podstatě této masce nemám co vytknout. Oceňuji i způsob uzávěru, kterým se velmi snadno manipuluje. Také mi je už teď jasné, že toto 200ml balení vydrží minimálně půl roku. Byť se opravdu snažím, aby recenze byla kompletní, žádné negativní věci mě nenapadají. 😄
Sérum

Jak můžete vidět, ze séra mi už něco málo ubylo. A i po takto malém aplikovaném množství, vidím i cítím účinky. Sérum má ze všech produktů Genesis nejintenzivnější vůni. Voní stejně krásně jako ostatní produkty, ale výrazněji. Aplikují se 4 pipety do suché nebo ručníkem vysušené pokožky hlavy každý den, buďto ráno nebo večer. Já osobně aplikuji každé ráno 3 pipety, protože mi přijdou naprosto dostačující (mám menší hlavu 😄), a následně sérum alespoň minutu vmasírovávám do pokožky. Takto by se sérum mělo aplikovat dennodenně po dobu 6 týdnů. Je mi sympatické, že to není typ séra, který si musíte opakovaně kupovat, když vám dojde. Stačí si ho pořídit jednou za delší dobu a jinak používat klasicky šampon, kondicionér a masku. Aplikuje se velmi snadno, pipeta skvěle funguje.


Už od prvních aplikací séra cítím velký rozdíl v pevnosti vlasů. Mnohem méně mi vlasy vypadávají (dříve jsem byla zvyklá po umytí vlasů ze sítka na odpad vyndat plnou dlaň vlasů, po týdnu používání tohoto séra vyndávám ani ne třetinu toho, co dříve) a téměř vůbec se nelámou. Pokožka mi přijde více hydratovaná a na dotek zdravá.


Co mě na první pohled překvapilo bylo, jak je velká ta lahvička se sérem. 😄 Čekala jsem mini produkt za velké prachy, jak to často bývá, ale ona je v poměru s jinými séry, co jsem zkoušela, o dost větší (na poslední fotce můžete vidět porovnání s ostatními produkty.)


Jediné co bych séru vytkla je, že se mi po něm více mastí pokožka hlavy. Sérum sice je na pokožce velmi příjemné, ale při každodenní aplikaci si musím vlasy mýt každý 3. den. Osobně to nevidím jako velký problém, protože donedávna, když jsem používala drogérkové šampony, se mi hlava zmatila do 8 hodin po umytí. 😄 Když si touto řadou umyju vlasy a sérum nepoužiju, myju si vlasy každý 4. den. Takže to sérum maštění trochu urychlí, ale stejně to nevnímám tolik negativně. (Když zrovna nemusím více chodit mezi lidi, klidně si vlasy nemyju i 5 dní, aby sérum co nejvíce účinkovalo.)


Škoda, že nemám fotku před používáním Kérastase.

Na této fotce můžete vidět, kolik šampónu jsem vypotřebovala za 1 měsíc. Spotřeba je opravdu malá, a to díky tomu, že stačí použít množství jedné čajové lžičky. Pokud málo pění, stačí přidat vodu, ne šampon.


Celá řada Genesis je podle mě naprosto geniální. Ano, je to dražší investice, ale určitě se vyplatí. Já osobně už vím, že k drogérkové vlasové kosmetice se nikdy nevrátím. Nejen že mám z vlasů nyní lepší pocit, jsou hebčí, lesklejší i pevnější, ale i lidé v mém okolí se mě ptají, jestli jsem nezměnila kadeřníka. (Po pravdě jsem ke kadeřníkovi objednaná na červen a půjdu tam po 1,5 roku přesně 😄.) Moje mamka se mě 2x ptala, jestli fakt nejsem obarvená, že mám sytější barvu vlasů. A když to vidí i okolí, tak se mi ta investice mnohonásobně vrací.


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page