top of page

Kérastase - Genesis | upřímná recenze & diagnostika vlasů

*nesponzorováno


Celé dětství a v podstatě i celou pubertu jsem měla za to, že je šampon jako šampon. Že mezi nimi je snad jediný rozdíl a to vůně. Drahé šampony jsou drahé kvůli značce, kondicionér je nepotřebná věc a nejlepší "lifehack" je šampon s kondicionérem 2v1 za 60Kč. Nikdo mi to nevymluvil, ale pro moji obhajobu, neměla jsem moc důkazů pro to, že se mýlím. Genetika mi přála, a i když jsem celé dětství i část puberty používala výhodné balení 2v1 z Avonu, moje vlasy byly vždy zdravé, hebké, lesklé a rostly mi až pod zadek. Jsem potvora, já vím... I když jsem v pubertě vlasy podrobila pořádné zátěžové zkoušce formou neustálého barvení (tenkrát se nepoužívaly kvalitní barvy), jakmile mi obarvené vlasy začaly odrůstat, zase se mi vracely moje přirozené zdravé vlasy.


Takže jsem si cca v 16 letech přísahala, že končím s barvením, že mám pěknou přirozenou barvu a že si nechci kazit vlasy. Ta přísaha mě do dneška neopustila. Ovšem stále jsem nevěnovala tolik pozornosti tomu, co si vůbec patlám na hlavu. To se změnilo zhruba před rokem.


odkazy: ŠAMPON TADY | KONDICIONÉR TADY


Na YouTube jsem narazila na několik videí o správném starání se o vlasy. A hrozně mě to začalo zajímat. Zjistila jsem, co by v produktech na vlasy být nemělo, co naopak ano, jakou funkci přesně plní šampon, maska i kondicionér a našla jsem v tom nový koníček. Asi tak na 2 dny, než jsem zjistila, kolik co stojí. Při zkoumání složení šampónů nejrůznějších značek mi hned byla nejsympatičtější značka Kérastase. Tenkrát jsem ji trochu znala, ale jen pod pojmem "drahé šampony z kadeřnictví". Když jsem se rozhodla je vyzkoušet a hledala je na webu, jejich ceny mě vcelku zarazily a řekla jsem si, že to jako né (pokud slyšíte v hlavě Sugar Denny, správně.). Takže jsem se vrátila do drogerie a dál si vybírala šampon podle vůně, obalu a cedulky "bio". Ale furt jsem si říkala, že až si jednou budu chtít udělat radost a bude mi zrovna docházet šampon, objednám si něco od Kérastase.


Byť se tohle všechno stalo před cca rokem, moje "vysněné" duo šamponu a kondicionéru od Kérastase jsem si pořídila dneska (26.4.2022). Bylo mi líto, za to dávat peníze, když jsem měla nekonečné zásoby šamponu od vánoc. 😄 Ovšem v rámci dnů Marianne si udělalo akci -15 % i Notino, a já se rozhodla využít příležitosti. (I když to velká sleva není, celkem jsem ušetřila 200Kč a to už je co říct.) Moc moc jsem si chtěla pořídit celou sadu (šampon, maska, kondicionér a sérum), ale na to by ty slevy musely být větší. 😄Přišlo ještě těžké rozhodování - jakou z jejich 23 řad si vybrat? Vyřadila jsem řady na barvené, blond a kudrnaté vlasy. Už jsem byla rozhodnutá pro řadu Résistance na podporu růstu vlasů, ale pak jsem potkala skvělé recenze na řadu Genesis proti vypadávání vlasů. A měla jsem jasno. Mám sice zdravé, hebké a lesklé vlasy, ale opravdu hodně mi vypadávají a neustále bojuju s podrosty, kvůli kterým ani nemůžu nosit culík bez absolutního zlakování. Našla jsem si na Notinu šampon i kondicionér a dneska mi dorazili. 😊 Nafotila jsem je do tohohle článku a hned je šla vyzkoušet.


S finálním výběrem řady mi moc pomohla diagnostika vlasů, kterou si můžete zadarmo udělat na oficiálních stránkách Kérastase. Stačí odpovědět na několik otázek. - TADY


Moje první dojmy?

Ach, ta vůně!.. To je prostě dokonalý. Parfémovaný jsou tak akorát. Příjemná a jemná vůně připomínající kadeřnické salóny. Jinak po popsat neumím, ale je to fakt skvělé. Vůně je cítit na vlasech i po vysušení, ale jen decentně, takže to není nepříjemný během dne. Šampón mi napoprvé méně pěnil, ale i tak se s tím příjemně pracovalo. Na podruhé už pěnil hodně a stačilo malé množství. Kondicionér se aplikuje jako každý jiný, bez problému. Vlasy jsem si následně vysušila ručníkem a vyfénovala. Po prvním použití si moc nelze všimnout, zda vlasy méně vypadávají, ale byly krásně lesklé a na dotek mi přišly hebčí, jak jindy. Snadno se rozčesávaly a co mě nejvíce překvapilo - podrosty, které mi vždy trčí nahoru podél celé pěšinky, teď vůbec netrčely. Byla jsem zvyklá je vždy lakem začesat do vlasů, ale teď to vůbec nebylo potřeba, i když jsem styl vysoušení nijak nezměnila. Kouzlo! 😄 Takže první dojmy jsou naprosto na jedničku. ❤️Abych nedělala recenzi jen po jednom použití, počkám tak 2-3 týdny (cca 6 aplikací), vrátím se sem a napíšu dodatečnou recenzi. :)


Po 2 týdnech užívání (5 aplikací)

Té vůně se furt nemůžu nabažit. Pokaždé si připadám jako v kadeřnickém salónu. 😄 Vlasy mám po každém umytí krásně hebké a lehké. Nejsou splihlé a opravdu pozoruji menší množství vypadávaných vlasů. Samozřejmě stále mi vlasy vypadávají, to je asi přirozené, ale není jich tolik. Takže za mě opravdu velká spokojenost. Pokud bych měla něco vytknout, tak šampon méně pění. Vždy používám šampon 2x a během prvního použití nepění téměř vůbec. U druhého použití už pění více, takže se s ním vcelku dobře pracuje, ale pokud jste zvyklí na masivní pěnění šamponu, to tady nečekejte. Ovšem i přes menší množství pěny se vlasy krásně vyčistí od mastnoty a dokonce i laku na vlasy. Dávám za aplikaci 8/10, za účinky 10/10. 😊Byť jsem s řadou Genesis opravdu spokojená, určitě vyzkouším i jiné řady. Ze zvědavosti, i abych vám mohla napsat více podobných recenzí. 😊


Máte zkušenosti se značkou Kérastase? Jak jste spokojení a která řada nejvíce vyhovuje vám?


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page