top of page
  • Kateřina Jechová

San Francisco po pěti letech

V září roku 2014 jsem seděla na vyhlídce a sledovala západ slunce nad San Franciscem. Poslední sluneční paprsky vrhaly na Golden Gate Bridge rudé odstíny, a já v ten moment nemohla říct nic jiného než: ,,Já se vrátím, slibuji."A teď, po pěti letech, sedím na té stejné vyhlídce a vidím, jak si plním svůj slib.

Byl to zvláštní pocit, být po tak dlouhé době znovu na stejném místě. Zvlášť když jsem toto místo během těch let vídala jen ve filmech, seriálech a na krásných fotkách na sociálních sítích.


Golden Gate Bridge považuji za jeden z nejkrásnějších mostů, které jsem kdy viděla. Nemám vystudovanou architekturu ani nic podobného... Koukám se na něj obyčejným lidským okem a tento most mi přijde jednoduše krásný. A když ho pozorujete ze strany, kdy se za ním otevírá centrum San Francisca, nemá chybu.


Září 2014

Tenkrát jsem navštívila San Francisco během měsíčního road tripu, kdy se projížděl jihozápad USA. Začalo se v Los Angeles v Kalifornii, pokračovalo se na sever do San Francisca a pak jsme se vydali na veliký okruh přes Nevadu, Utah a Arizonu.


San Francisco jsem si tenkrát užila opravdu skvěle, i když jsme v něm strávili jen jeden den. Přijeli jsme tam už v ranních hodinách. První místo, které jsme prošli, byl jeden park. Na trávě seděly skupiny studentů na pikniku. Kousek od nich si kluci házeli míčem na ragby. Na hřišti se hrál plážový volejbal a na cestičkách trénovaly skupinky vytrvalostních běžců. Všude byla opravdu uklidňující atmosféra. Prošli jsme si kousek centra a narazili na Čínskou čtvrť. Zalezli jsme do první restaurace na oběd a jelikož jsem tenkrát neuměla moc anglicky, objednala jsem si něco, co v názvu mělo slovo "cat" (protože jsem měla ráda kočičky). Lidi, já fakt nevím, co to bylo, ale smrdělo to jako mokrý pes... :D Údajně to bylo speciálně připravované kuřecí maso, ale tím si do teď nejsem jistá. Mimo ochutnávání exotického jídla jsme se svezli tramvají, procházeli si strmé uličky, sledovali pouliční umělce, fotili lachtany na pobřeží a koupili si kafe v Hard Rock Cafe. Sice jsem tam byla jen jeden den, ale to bohatě stačilo na to, abych si toto město ohromně oblíbila.


Horní foto: 2014

Dolní foto: 2019


Srpen 2019

Tentokrát se jel severozápad USA. Ale místo čtyř států, jsme projeli rovnou devět. Přilétali jsme do San Francisca a také z něho odlétali. O tomto road tripu jsem již napsala článek, který si můžete přečíst zde.


Škoda je, že jsem v San Franciscu znovu strávila pouze jeden den. Respektive dva, ale v den příletu jsme přiletěli asi v 22:00 večer a hned se jelo na ubytování mimo San Francisco. Pak jsem byla v San Franciscu až na úplném konci našeho road tripu. Abych byla přesnější, letos jsem moc tohoto krásného města neviděla. Dokonce jsme ho ani neměli stíhat, ale nakonec jsme si několik hodin času udělali. Centrem města jsme jen projeli a nejvíce času jsme strávili na vyhlídkách u Golden Gate Bridge. Což mně ani moc nevadilo, protože ta vyhlídka je nádherná. Po samém kochání a focení jsme se vydali koupit nějaké jídlo a pak rovnou na letiště.

 

San Francisco je obrovské a nádherné město, ve kterém si každý najde to svoje. Sama doufám, že se tam ještě někdy podívám, ale na více než jeden den. Tohle město si zaslouží MINIMÁLNĚ dva týdny pozornosti a obdivu.


A co vy? Už jste navštívili San Francisco? Napište mi jak jste si toto město užili. Budu se těšit na vaše příběhy! :)


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page