top of page
  • Kateřina Jechová

První BB krém, který mi opravdu sedí

Lidé se suchým typem pleti, mě pochopí. Jakýkoliv make-up i věci jemu podobné na nás vypadají jako popraskaná omítka. Aspoň takto jsem to vždycky měla já. Mám odedávna velmi suchou pleť a ať jsem použila jakýkoliv make-up nebo BB krém, vždy mi velmi zvýraznil suchá místa a vypadalo to prostě hrozně. Takže se mojí taktikou stala investice do kvalitní pečující kosmetiky, abych make-up ani BB krémy nepotřebovala. Ale......občas je prostě fajn si udělat více sjednocený a výraznější líčení, ke kterému make-up či BB krém neodmyslitelně patří. Takže když jsem na tento Cica Clearing BB krém od Purito (tady) narazila na Notinu, přečetla si všechny možné recenze na internetu a zkoukla všechny recenzující videa na YouTube, rozhodla jsem se mu dát šanci a objednala ho. První věc, které jsem se bála, byl výběr odstínu. Jsem bledá jak stěna, takže jsem automaticky sáhla po nejsvětlejším odstínu #21 Light Beige, ale bála jsem se, aby nebyl moc světlý, když jde o korejskou značku. Teď už můžu říct, že odstín je supr čupr a byť působí dost šedě, na pleti se to ztratí. :)Aplikuju ho pomocí navlhčené houbičky na make-up a vypadá skvěle (jen uvažuju, že bych přešla na štětec, protože houbička pojme poměrně velké množství krému). Na BB krém je hodně krycí, takže stačí malinké množství na sjednocení pleti. Vrství se krásně, s tím že 2 vrstvy zakryjí i malé jizvičky a jiné nedostatky. Pleť s ním vypadá velmi přirozeně a nedělá efekt ani pocit masky. A hlavně - vůbec nezvýrazňuje suchá místa!


Obsahuje skvělé aktivní látky jako například extrakt z pupečníku asijského (ochranné a posilující účinky), niacinamid (hydratuje, zmenšuje rozšířené póry), allantoin (hydratace) a panthenol (zklidnění pleti). Navíc je vhodný pro citlivou pleť, protože neobsahuje žádné iritanty. A další bonus - má plně veganské složení.


V recenzích jsem často četla, že vyhovuje i mastnějším typům pleti, takže pokud jste jedni z nich, určitě ho můžete vyzkoušet taky. :)Já osobně se cítím, jako bych objevila Ameriku. :D Byť je tento BB krém už pár let velmi diskutovaný u blogerek a YouTuberek zabývající se korejskou kosmetikou. Ale rozhodla jsem se ho s vámi sdílet, protože je opravdu skvělý a ráda předám inspiraci. :)


Na fotce bez BB krému mám pleť po klasické ranní skincare rutině.

Na fotce s BB krémem je nanesená jedna vrstva samotného BB krému, bez korektoru, pudru ani ničeho jiného.


Mimochodem.. mám i make-up Dior Forever Skin Glow, a byť je fajn (a stojí 3x víc), na pleti neudělá takovou parádu, jako tento BB krém.


*nesponzorováno


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page