top of page
  • Kateřina Jechová

Korejská kosmetika | V čem tkví a proč bychom ji měli používat? + moje zkušenost

K-Beauty neboli korejská kosmetika je poslední roky ve světě velmi oblíbená a žádaná. Proč? Jedná se totiž o kosmetickou velmoc, která proslula nejen inovativním složením svých produktů.Korejské ženy nemají krásnou pleť pro nic za nic. V Jižní Koreji je běžné, že se ženy učí o svoji pleť pečovat už od dětství a jejich zkušenosti a tipy si předávají po generacích. Zabývají se především pravidelnou péčí, která je zaměřená na dlouhodobé výsledky. Typická korejská skincare rutina je založená na vrstvení produktů a hlavně ochranou před UV zářením. Optimálně má 10 kroků, ale může se pohybovat v rozmezí 7 až 17 krocích. Pro nás může být představa toho, že si na sebe dáváme 7 a více produktů, lehce nepříjemná. Ovšem korejská kosmetika má velmi lehkou a snadno vstřebatelnou texturu, která nevadí při vrstvení.


V čem je K- Beauty výjimečná?

Korejci vsázejí v oblasti kosmetiky především na vývoj. Jejich inovace, patenty a složení produktů se řadí mezi nejlepší na světě. Obsahují totiž velmi kvalitní a aktivní ingredience, které u nás v běžných produktech nenajdeme, a pokud ano, tak budou cenově velmi vysoko. Ve svých produktech využívají například:

  • Šnečí sliz - stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, současně silně hydratuje a hojí jizvičky (např. po akné, pupínky apod.)

  • Centella = výtažek z pupečníku asijského - hojivé a protizánětlivé účinky

  • Peptidy hadího jedu - působí relaxačně pro mimické svaly a působí preventivně proti vráskám

  • Mateří kašička - stimuluje dělení a růst nových buněk

  • Zelený čaj - udržuje pružnost pleti, odstraňuje nečistoty, zmatňuje pleť

  • Včelí jed - zvláčnění a oživení pleti

  • a spoustu dalších...

Nejen, že korejská kosmetika obsahuje blahodárné ingredience, ale také je staví vysoko ve složení produktů. (Například krémy se šnečím slizem jsou jím složeny z 90-99%, séra a krémy s Cantellou 40% a více.) Při výrobě používají pouze přírodní ingredience. 90% látek získávají ze surovin přírodního původu a 10% z organických složek. Proto je korejská kosmetika považována za nejúčinnější. Navíc je ideální pro citlivou a aknózní pleť, protože všechny jejich produkty jsou velmi šetrné a snaží se vybalancovat přirozené pH pokožky.


Korejská kosmetika zároveň bývá neparfémovaná ani jakkoliv navoněná, a pokud je, tak velmi decentně. To je další velký bonus této kosmetiky.


Byť tohle všechno zní, jako kosmetické produkty za tisíce, není tomu tak. Poměr cena/výkon je K-Beauty naprosto bezkonkurenční a myslím, že je cenově dostupný pro většinu lidí.Značky K-Beauty

Značek korejské kosmetiky je nespočet a není možné zde vypsat všechny. Ovšem ty nejznámější a neprodávanější jsou: Missha, Erborian, Mizon, Korika, Klairs, Purito, Cosrx, Innisfree, It's Skin, Dr.Jart+, Pyunkang Yul a další.


Moje zkušenost

Musím se přiznat, že s korejskou kosmetikou mám zkušenost pouze 1 měsíc. Začalo to malými vzorky, které jsem dostala k časopisu, objednávkám a od kamarádky. Na YouTube jsem potkala video o korejské kosmetice a moc mě to zaujalo. Našla jsem všechny vzorečky a postupně je začala zkoušet. Byla jsem unešená z jejich textury. Ať už šlo o sérum, denní či noční krém, všechny byly lehké, na pleti nezanechávaly pocit mastnoty a rychle se vstřebávaly. Téměř vždy jsem po nich měla pleť hebkou a hladkou, tak jsem se rozhodla více o korejskou kosmetiku zajímat. Za ten měsíc jsem zkoukla nespočet videí a přečetla nespočet článků. Nejvíce mi sympatizovala značka Purito, a tak jsem si od ní objednala sérum, denní krém, oční krém a BB krém. Zatím je testuju, ale v blízké době se můžete těšit na jejich recenzi! (Až bude článek vydaný, hodím vám odkaz sem.)


 

Snad jsem vám řekla co nejvíce informací. Pokud váháte nad zkouškou K-Beauty, nebojte se toho. Opravdu nemáte co ztratit. :) Já si postupem času budu vytvářet plně korejskou skincare, jen nejdřív musím dopoužívat momentální produkty. Ale už teď můžu říct, že se budu hodně držet značky Purito. :)


Máte zkušenosti s K-Beauty? Jaké produkty byste doporučili? Budu ráda, když se rozepíšete dole v komentářích!


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page