top of page

Joshua Tree

První národní park, který jsme navštívili na našem 3týdenním roadtripu po jihozápadě USA. Moc jsem se na něj těšila, protože je to oproti české krajině velká exotika. :DPro začátek pár informací...


Tento národní park se rozléhá po 3196km² na jihovýchodě Kalifornie. Skalní útvary vznikali před 100 miliony let ochlazováním magmatu pod povrchem. Povrchová voda pak způsobila erozi, která skalám dala kulovitý tvar.


Národní park se jmenuje Joshua Tree po typických stromech (mými slovy koktusostromy), které v parku rostou. V překladu by se jim říkalo "Jozuovy stromy".Najdete tady opravdu velké množství stezek. Některé jsou jen procházkové a krátké, jiné jsou pro milovníky delších túr. My prošli Hidden Valley Trail, který nám zabral cca 1h a 15min. včetně veškerého focení. Podle mě taková ideálka, kvůli pálícímu sluníčku.Po 8 letech na místě činu. :)V Joshua Tree najdete 9 tábořišť, ve kterých si můžete za poplatek zakempovat. Rezervace je nutná přes internet a s minimálním půlročním předstihem, jinak jsou místa plná. A zážitek je to určitě skvělý. :)


Mně osobně se Joshua Tree moc líbil. Sice jsem měla strach z chřestýšů, ale žádného jsme nepotkali, takže cajk. :D A pokud tam budete mít cestu, nezapomeňte na opalovací krém! Není problém se tu spálit za pár minut.


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page