top of page
  • Kateřina Jechová

Jak ještě lépe poznat blízkého člověka

Jestli jste se svojí drahou polovičkou delší dobu, jistě se navzájem znáte velice dobře. Ovšem následující tipy vám pomůžou se navzájem poznat ještě lépe.Cestujte s ním

Na cestách poznáte nejlépe silné a slabé stránky nejen sebe, ale také vaší drahé polovičky. Určitě se vyskytnou nejrůznější stresové situace a při nich stačí jen pozorovat, jak druhá osoba reaguje a jak se snaží dané situace vyřešit. Jestli vůbec. Jsou lidé, kteří se už u prvního problému zaseknou a řeknou, že to nejde. A v tomto momentě se projevuje i vaše osobnost. Buďto se na něho můžete naštvat a být protivný, nebo ho povzbudit a pomoct mu ten problém vyřešit. Potom jsou tady lidé, kteří jednají velmi impulzivně, a udělají první věc, která je napadne a moc nepřemýšlí o následku. Tyto lidi je potřeba zklidnit. A poté jsou tady lidé, kteří jednají velmi moudře a jen tak něco je nerozhodí.

,,Není drsnější způsob, jak poznat jestli máte někoho rádi, nebo ho nenávidíte, než s ním cestovat." - Mark Twain

Cestování také může velmi posilnit váš vztah. Společně se učíte být nad věcí, být tolerantní, starat se o sebe navzájem, být jeden tým a bavit se. Jestli se občas hádáte, zjistíte, že ve většině případů šlo jen o maličkosti. Samozřejmě ne vždy může být cestování ve dvou tak růžové, ale určitě není na škodu. Jestli máte ve vztahu problémy, cestování váš vztah buďto zachrání a nebo naopak rozloží. Může se stát, že na cestách zjistíte, že si nemáte co říct a že si nerozumíte. Je jasné, že po takové dovolené váš vztah asi skončí. Ale to přeci není na škodu, ne?Plánujte společně...

Při společném plánování se nejvíce projeví snaha. Uvidíte, kolik je vaše drahá polovička ochotná investovat do vaší společné cesty. Samozřejmě nejde jenom o peníze. Aby bylo vůbec reálné zařídit vaši dovolenou snů, musíte do toho investovat hodně času. Místo společného koukání na filmy, si zkuste zajistit letenky nebo si zjistit nějaké zajímavosti, zvyklosti či tradice země, kam chcete vyrazit. Podívejte na ceny hotelů nebo cokoliv jiného, co si potřebujete vyřídit nebo zjistit, aby jste byli o krok blíže k vaší vysněné dovolené. Je to jednoduché a můžu vám zaručit, že nebudete litovat.


...a na co nejdelší dobu

Asi nemusím zmiňovat, že po měsíci člověka poznáte lépe než po týdnu. V dnešní době se často stává, že jeden z partnerů ten vztah nebere tak vážně jako ten druhý, je s ním třeba jen pro uspokojení nějakých potřeb. Ať už jde o peníze, sex nebo svůj "doplněk". V takových případech se ten partner často přetváří, říká vám jak vás miluje, ale dělá to jenom proto, aby nepřišel o svůj zdroj útěchy. Myslím si, že cestování je nejlepší způsob, jak zjistit, jak váš partner vidí váš vztah. Přetvařovat se týden by zvládl každý. Když ale vycestujete na měsíc nebo déle, asi to vaše drahá polovička nevydrží a vy poznáte jak na tom jste. Netvrdím, že tohle je případ téměř každého vztahu. To vůbec. Zmiňuji to tady proto, že i tohle se může stát, zvlášť v dnešní době. Ovšem tohle platí i pro po uši zamilované páry, kteří plánují společný život. Jak jsem již zmiňovala, cestování vás naučí být nad věcí, být tolerantní, starat se o sebe navzájem a podobně. Čím déle budete na cestách, tím více se toho naučíte.

 

Už jste zkusili vycestovat s vaší drahou polovičkou? A pokud jste ještě nenašli vaší drahou polovičku, proč nezkusit cestovat a seznamovat se?


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page