top of page
  • Kateřina Jechová

Jak přežít v letadle

Ať už letíte 2 hodiny nebo 10, jsou věci, které se vám budou vždycky hodit v letadle. Zde najdete to nejzákladnější, bez čeho se neobejdete. Tedy alespoň já.Kniha / notebook

V letadle se člověk musí nějak zabavit. Jestli necestujete sami, můžete si samozřejmě povídat a řešit nejrůznější věci. Ovšem neuděláte chybu, když si s sebou sbalíte nějakou vaši oblíbenou nebo rozečtenou knihu. Jestli vás knihy nebaví, nezapomeňte si notebook nebo tablet. To záleží na vás. Co dozajista ukrátí dlouhou chvíli a v budoucnu naopak nějaký čas navíc přidá, je vzít si do letadla práci. Jestli studujete, vezměte si s sebou materiály na učení nebo začněte pracovat na seminárce. Jestli pracujete na notebooku a nevadí, když nemáte připojení Wi-Fi, udělejte si práci navíc, abyste později měli více času pro sebe. Pokud k práci přeci jenom potřebujete Wi-Fi, ve většině letadel si ji můžete zakoupit. Ve větších letadlech jsou na sedačkách před vámi zabudované tablety. Na nichž si můžete pustit jakýkoliv film z nabídky nebo dokonce zahrát videohry. Jednoduše, vezměte si s sebou cokoliv, co vás baví.


Pohodlné oblečení

Pohodlí v letadle je úplný základ. Obzvlášť při dlouhém letu. Nejlepší verze jsou bavlněné legíny nebo pohodlné tepláky, které vypadají trochu k světu. K tomu oblíbené triko a pohodlnou mikinu. V letadlech je často chladněji, takže doporučuji si vzít pro případ teplé ponožky. Čeho jsem si na letištích všimla je, že velmi často si ženy berou do letadla šály. Já ale šálu nechávám doma. Když je mi zima, přikryji se dekou, kterou dostanu v letadle. Každopádně toho oblečení netahejte moc. Pokud neletíte zrovna business nebo 1. třídou, budete rádi za každý centimetr volného místa.


Vybavení na spaní

Jestli jste ten typ člověka, který potřebuje klid pro to, aby usnul, rozhodně nesmíte zapomenout na polštářek za hlavu, špunty do uší a klapky na oči. Polštářek vám zajistí, že vás nebude bolet za krkem. Také s ním máte větší pravděpodobnost, že se neprobudíte na rameni cizího člověka sedícího vedle vás.


Kvalitní sluchátka

Ve většině letadel dostanete k dece, zubnímu kartáčku a dalším věcem i sluchátka. (U některých společností si tyto věci musíte zaplatit.) Samozřejmě nemůžete čekat extra kvalitní sluchátka. Takže jestli si potrpíte na kvalitě sluchátek, jistě takové vlastníte a nesmíte si je zapomenout. A když zrovna nebudete mít náladu na poslouchání písniček či audio knih, sluchátka skvěle poslouží i jako tlumič zvuků letadla či muže chrápajícího vedle přes uličku.


Kosmetická taštička

Asi nemusím zmiňovat, že po dlouhém letu je příjemné se trochu zkultivovat a udělat ze sebe "člověka". V první řadě si nezapomeňte zubní kartáček a pastu. Zvlášť jestli jste letěli déle než pár hodin. Pro dámy doporučuji si do kosmetické taštičky přihodit i malé balení tělového mléka. V letadle je velmi suchý vzduch a může se hodit krém na zvlhčení pokožky. To samé platí i pro balzám na rty. Dámy, které se rády líčí, si samozřejmě nesmí zapomenout svoji oblíbenou kosmetiku. Ale nezapomeňte - balení krémů a jiných přípravků musí být maximálně do 100 ml.


Léky

I v letadle se může stát, že se vám udělá špatně od žaludku, rozbolí vás hlava nebo přijdou jakékoliv jiné potíže. Proto je dobré si sbalit základní lékárničku, ve které budete mít pravidelně užívané léky a dále léky, o kterých víte, že vám pomáhají v nepříjemných situacích. V mé osobní lékárničce nesmí chybět ibalgin a paralen. (TIP: plata léků si dejte do sáčku nebo průhledné taštičky. Předejdete tím zbytečným kontrolám při odbavení.)


USB kabel

Jak jsem již zmiňovala, ve větších letadlech jsou na sedačkách před vámi zabudované tablety. A hned vedle tabletu si můžete přes USB kabel připojit svůj telefon, a po celou dobu letu si dobíjet baterku. (Pokud na sedačkách tablety nemáte, většinou bývají USB napájecí porty na ručních opěrkách.) Vždycky se hodí mít po příletu plnou baterii v telefonu, protože nikdy nevíte, za jak dlouho si budete moct telefon znovu nabít.


Žvýkačky

Vzít si s sebou do letadla žvýkačky doporučuji hlavně lidem, kterým snadno zaléhají uši. Asi nemusím zmiňovat, že vzletem a změnami nadmořské výšky uši přirozeně zaléhají. Mně osobně žvýkání pomáhá předejít této nepříjemnosti. Ovšem je to individuální a za zkoušku nic nedáte.

 

Přeji příjemný let! :)


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page