top of page
  • Kateřina Jechová

Cukroví pro hafany | RECEPT

4. Advent je tady a tak jsem usoudila, že je nejvyšší čas na pečení cukroví. Problém je, že v pečení klasického cukroví zrovna moc nevynikám. Takže jsem se rozhodla udělat sušenky ze 4 ingrediencí pro naši Sushi. Je to jednoduché, rychlé, levné a Sushi mi pomalu sežrala ruku, když chtěla ochutnat. :D Takže pokud máte doma čtyřnohého parťáka a chcete mu něco upéct, tady máte recept. :)


Budete potřebovat:

  • banán

  • menší jablko

  • vejce

  • ovesné vločky


Nejprve si připravíme těsto...

V míse rozmačkáme čerstvý (ideálně přezrálý) banán vidličkou. Přidáme celé vejce a promícháme do co nejkrémovější podoby. Přidáme najemno nastrouhané a oloupané jablko a na konec rozmixované ovesné vločky (postupně přidáváme, dokud těsto není dostatečně hustý a pevný).Těsto by mělo vypadat nějak takto, jen s najemno nastrouhaným jablkem. (Já nepřemýšlela a mám tam velké kusy. :D)


Pak už jen těsto rozválíme (nebo jako v mém případě rozpatláme vidličkou) na placku a začneme vykrajovat sušenky.Doporučuju zvolit co nejjednodušší tvar vykrajovátka, třeba kolečko nebo srdíčko. Hvězdička mi dala opravdu zabrat, výsledek nebyl nejkrásnější. :D Ale Sushi si nestěžovala.Vykrojené sušenky vyskládáme na pekáč s pečícím papírem a dáme do předehřáté trouby na 170°C po dobu cca 30 minut.Necháme vychladnout a tadáá! Máme hotovo. :) A dejte vědět, jak chutnali!


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Momenty VIII.

Comments


bottom of page