top of page

9 zdravých zvyků

Chcete mít více energie, nebo jen hledáte návod jak správně využít volný čas? Tady máte 9 zvyků, které mohou zlepšit vaši fyzickou i psychickou stránku.1 chvíle na cvičení

Ať už si dáte krátký kruhový trénink s vlastní váhou, nebo si zajdete na hodinu do fitness centra a budete na sobě dřít, vaše tělo vám v obou případech poděkuje. Je to paradox, ale čím více budete dřít, tím více budete mít energie. A hlavně - budete mít ze sebe lepší pocit.


2 hodiny bez internetu před spaním

Otevřete si konečně tu knížku, kterou si tak dlouho chcete přečíst, nalijte si sklenku bílého s partnerem nebo se naložte do vany a relaxujte. Je jedno jaký způsob odpočinku zvolíte, jen zkuste vynechat televizi, počítač i mobil. Hlavně tedy proto, že modré světlo, které obrazovky našich zařízeních vydávají, není moc zdravé pro oči a ani pro spánek.


3 větší jídla

Snídaně, oběd a večeře. Základní jídla našeho dne. Snažte se přemýšlet nad tím, co jíte, co to vašemu tělu přinese a taky se snažte jíst v klidu a nespěchat.


4 přestávky

Ať už pro vás znamená přestávka dát si kávu, číst si nebo poslouchání hudby, vymezte si během dne alespoň 4 přestávky právě na to. Odpočiňte si od práce nebo od dětí a věnujte si chvilku pro sebe.


5 porcí ovoce a zeleniny

5 porcí je ideální dávka ovoce a zeleniny pro jeden den. Jednak vám to dodá důležité látky pro vaše tělo, ale taky energii. Pokud se snažíte zhubnout nebo si udržet váhu, doporučuji jíst ovoce dopoledne, zatím co zeleninu odpoledne.


6 minut meditace

Doporučuji zkusit jógu na protažení celého těla, ale pokud to není nic pro vás, stačí se pohodlně posadit/lehnout si a soustředit se na dýchaní. Hluboké dýchání totiž pomáhá uvolnit stres i myšlenky.


7 sklenic vody

Že bychom měli vypít minimálně 2 litry vody denně, jsme slyšeli snad všichni. Pravdou ale je, že bychom měli vypít minimálně 30ml na každý kilogram vaší váhy. Takže pokud vážíte například 50kg, měli byste vypít minimálně 1,5l za den. Ovšem pokud si to nechcete počítat, 7 sklenic za den je takové optimální množství na to, aby se váš organismus nezačal zbytečně moc zavodňovat.

Pokud do vody přidáte citrón, doplníte svému tělu vitamín C a zrychlíte svůj metabolismus.


8 hodin spánku

Když člověk spí málo, tělo má tendenci si uchovávat tukové zásoby, mozek se nedokáže tolik soustředit a uchovávat informace, které přes den získal. V případě, kdy člověk spí až moc, je to podobné. Celý den se cítíte být utahaní a chce se vám spát. 8 hodin spánku je takový ideál, kdy tělo získá dostatek energie.


9 tisíc kroků

Stačí si stáhnout do mobilu aplikaci na počítání kroků. Pro někoho se 9 tisíc může zdát hrozně moc, ale sami budete překvapeni, že 9 tisíc kroků se dá ujít i během běžného dne, aniž byste si to uvědomovali. Ke všemu - chůze je nejpřirozenější lidský pohyb. Je zdravý pro klouby, svaly i srdce.


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Superfoods

Comments


bottom of page