top of page

Průvodce Disneylandem v Paříži

Místo, kde se plní sny nejen dětem, ale také dospělým. Jednoduše neznám lepší místo na odpoutání se od reality a navrácení do dětských let. Pokud plánujete cestu do Disneylandu v Paříži, mám tady pro vás několik důležitých rad a tipů jak si zpříjemnit celý výlet. A pokud zatím jen přemýšlíte nad výletem do tohoto pohádkového místa, dám vám dost důvodů pro to, abyste se zvedli a vyrazili.Když jsem svému příteli poprvé navrhla, že bychom mohli vyrazit na výlet do Paříže (článek o Paříži) a rovnou u toho strávit den v Disneylandu, reagoval stejně jako skoro všichni dospělý. Kolik ti jako je? 8?... Doopravdy nejsem tolik infantilní, jen mám ráda pohádky od Disneyho. Ať už je pohádka starší než já nebo čerstvě vyšla do kin, skoro vždycky jsem z ní nadšená. Koneckonců už po prvních minutách v tomto zábavním parku jsme pochopili, že Disneyland není ani tolik pro děti, jako pro dospělé (děti na většinu atrakcí ani nemohou).

 

Pravidlo Disneylandu č. 1 - Okay, tohle je spíš rada na začátek. Když vyrazíte z parkoviště směrem ke vstupu, pohlídejte si, abyste stáli u správného vstupu. Nachází se tam totiž dva zábavní parky - Disneyland a Disney Studios. Směrem z parkoviště je vstup do Disneylandu napravo, zatím co Disney Studios vede rovně. Nenechte se zmást davem, protože jakmile projdete bezpečnostní kontrolou u Disney Studios, do Disneylandu již nebudete mít přístup.

Pravidlo Disneylandu č. 2 - Každá holka POTŘEBUJE Minnie čelenku. Né že by bez ní nemohla dovnitř, ale nosí ji tam prostě všechny dívky. A hlavně - fotka na instagramu hned vypadá líp. Že jo, holky?.. ;) Koupit si ji můžete v každém obchůdku se suvenýry za 17 EUR. Ovšem ty chytřejší z nás (respektive šetřící) si ji objednají naprosto totožnou měsíc před odjezdem z AliExpressu za 16 Kč. :D


Pravidlo Disneylandu č. 3 - Pokud s sebou nemáte zabalené jídlo a dostanete hlad, zalezte do první restaurace, kterou uvidíte a nevycházejte z ní, ať už je fronta dlouhá sebevíc. My jsme lítali z restaurace do restaurace, protože jsme doufali, že najdeme restauraci s menší frontou. Samozřejmě, že jsme žádnou nenašli. Všude byli šílené fronty, šílená čekací doba na jídlo a žádná místa k sezení. Takže asi po hodinovém hledání jsme se vrátili do restaurace Hakuna Matata, kterou jsme měli vyhlídnutou už od začátku. Fronta na objednání jídla nám zabrala 45 minut, jídlo nám naštěstí dali téměř okamžitě a chytli jsme poslední volný stůl v celé restauraci. Nečekejte dlouhý seznam menu, jako jsou v restauracích ve městě. Každá restaurace se zabývá různými druhy kuchyní (saláty, těstoviny, pizza, gril...), ale v žádné nevaří víc jak 3 - 5 různých chodů.


Pravidlo Disneylandu č. 4 - Selfie tyče jsou v celém areálu Disneylandu i Disney Studios z bezpečnostních důvodů zakázány. Při použití selfie tyče hrozí nemalá pokuta (od 200 EUR).


Pravidlo Disneylandu č. 5 - Pro kuřáky, kteří si potřebují doplnit svoji denní dávku nikotinu, tu jsou vyhrazené kuřácké kouty, které jsou vyznačené na mapce. Pokud budete kouřit mimo kuřácký koutek, opět vás čeká nemalá pokuta.Jak se v Disneylandu orientovat?

Jakmile projdete bezpečnostní kontrolou a následně malebnou zahrádkou, dojdete k hotelu, který připomíná zámek. Vejdete dovnitř, kde je opravdu mnoho terminálů. Načtete si vstupenku a tadááá - jste oficiálně v zábavním parku. Hned na začátku se prochází podchodem, ve kterém jsou zdarma dostupné mapky celého parku v několika hlavních jazycích. Tu mapku si rozhodně nezapomeňte vzít. Nenajdete na ní jenom atrakce, ale i restaurace, občerstvení a trasu, kterou prochází průvod.


Disneyland se dělí na 5 částí:


Discoveryland - V této části parku najdete hned dvě atrakce na téma Star Wars, dále zde naleznete atrakci Buzze Rakeťáka, dětský autodrom a živé divadlo, u kterého se můžete občerstvit jídlem z vedlejšího fastfoodu.


Fantasyland - Tato část parku se zabývá hlavně pohádkovými princeznami. Ovšem najdete zde také kolotoč Dumbo nebo velmi oblíbenou atrakci Petra Pana.


Adventureland - Část parku, ve které zažijete opravdové dobrodružství. Piráti z Karibiku, Indiana Jones, Robinson Crusoe, Lví král nebo dokonce Aladin, v jehož části si připadáte opravdu jako v Indii.


Frontierland - Westernová část parku, ve které vás zaujme hlavně jedna atrakce, a tou je horská dráha, která se nachází na skále uprostřed velikého jezera. Mimo té je zde střelnice, strašidelný dům a mnoho westernových barů a restaurací.


Main Street U. S. A. - V této části nejsou žádné atrakce. Jedná se totiž o dlouhou ulici, která vede od vstupu až k ikonickému hradu. V této ulici najdete různé obchody se suvenýry a restaurace. Zároveň tudy prochází kouzelný průvod.


Kolik času mi stačí na projití celého parku?

Toto je velmi individuální. Ale v průměru 1 - 2 dny. Záleží kolik atrakcí chcete navštívit, jestli s sebou máte děti a jestli jste si zaplatili Fastpass. Taky to může mít vliv na počasí. Když bude slunečno a teplo, čekejte více návštěvníků. Ovšem v den, kdy jsme tam byli my, bylo pod mrakem, 5 stupňů celsia, a i tak bylo v celém parku 40 000 lidí. (Nejdřív se to nezdá, protože park je obrovský, ale pocítíte to ve frontách.) Také se ale může stát, že některé atrakce budou zavřeny kvůli počasí.


Za mě a mého přítele doporučujeme strávit v parku 2 dny. My jsme sice stihli navštívit všechny atrakce co jsme chtěli za jediný den, ale bylo to opravdu hodně hektické a vyčerpávající.


Fastpass = záchrana před nekonečnými frontami

Při kupování vstupenek si můžete připlatit za tzv. fastpass. Poměrně dost lidí si ho nezakoupí, protože se najednou vstupenka prodraží o 700 Kč. Ale ve skutečnosti jde o velmi chytrou investici. Věřte mi, potvrdil to i můj přítel a ten je šetřivý. Fastpass má jednu jednoduchou funkci - můžete "předbíhat" fronty. Sice se vztahuje jen na 6 vybraných atrakcí, ale můžu potvrdit, že na 6 nejlepších.

A jak funguje? U každé z těch šesti atrakcí jsou takové hnědé terminály, u kterých přiložíte vstupenku a vyjede vám lísteček - fastpass, na kterém je čas od kdy a do kdy se můžete k dané atrakci dostavit a budete mít upřednostněný vstup. Zpravidla to bývá 1 - 2 hodiny od načtení vstupenky a máte rozmezí půl hodiny, kdy je fastpass platný. Takže když si načtete vstupenku a vezmete si fastpass, máte 1 - 2 hodiny na navštívení jiných atrakcí, na které se fastpass nevztahuje. Poté se v daný čas dostavíte k atrakci u které jste si fastpass načetli a vydáte se do fronty určené pro lidi s fastpassem. (Není těžké je najít, vždy jsou označené a poblíž vstupu pro lidi bez fastpassu.) Fastpass si vždy hlídejte, protože při vstupu na atrakci jej odevzdáváte. Taky je důležité vědět, že si nemůžete jít fastpass načíst u všech šesti atrakcí najednou. Když si načtete vstupenku u jedné atrakce, na fastpassu budete mít čas, od kdy bude možné si načíst další (na fotce je vidět nad datumem). A to zpravidla bývá v čas, kdy se vám umožní jít na již načtenou atrakci. Takže pokud na atrakci můžete od 13:00 do 13:30, jděte si hned ve 13:00 načíst další atrakci a vraťte se k té, na kterou již máte platný fastpass


Příklad z vlastní zkušenosti: Cedule u vstupu na atrakci Star Wars Hyperspace Mountain ukazovala dobu čekání ve frontě 100 minut. Vzali jsme si fastpass, hodinu a půl jsme strávili na jiných atrakcí, pak jsme se vrátili a místo 100 minut jsme čekali ani ne 5 minut.


Snažila jsem se to popsat co nejsrozumitelněji, ovšem většina lidí to pochopí až za pochodu. Ale věřte mi, ve finále je to velmi jednoduché a praktické.Atrakce, které rozhodně nesmíte vynechat

V celém parku najdete nejrůznější atrakce. Ať už adrenalinové horské dráhy, poklidné plavby na lodičce, 5D kino nebo kolotoče pro nejmenší. Každá atrakce je na téma nějaké pohádky od Disney. Kdybych tady měla vyjmenovat všechny, rovnou bych mohla sepsat průvodce. Proto vám sem vypíšu atrakce, které za mě a mého přítele byly nejlepší.


Star Wars Hyperspace Mountain - Adrenalinová horská dráha, která se od ostatních horských drah liší hlavně tím, že je celá ve tmě. Letíte vysokou rychlostí a jestli jste zrovna vzhůru nohama nebo ne, vám napoví pouze odstředivost. A možná žaludek.Podél dráhy jsou promítány různé vesmírné stanice, hvězdy a planety, díky kterým se cítíte jako byste prolétávali vesmírem a filmy Star Wars zároveň. Za mě a mého přítele byl toto asi nejlepší zážitek z celého Disneylandu. *fastpass*

Star Tours: The Adventures Continue - Ve zkratce se jedná o 5D kino na téma Star Wars. Opravdu zajímavý zážitek, ale doporučuji pouze silným žaludkům, nebo žaludkům s Kinedrylem. :D Mně a mému příteli po této atrakci bylo lehce nevolno (a to horské dráhy zvládáme v klidu), ale i tak jsme z toho byli nadšení. *fastpass*


Pirates of the Caribbean - Skvělá odpočinková atrakce na téma Pirátů z Karibiku, kterou si užijí dospělí i malé děti. Na tuto atrakci se sice tvoří dlouhé fronty a fastpass se na ni nevztahuje, ale ničemu to nevadí, jelikož se ta fronta stále posouvá. Nejdříve projdete různými jeskyněmi s lehce strašidelnou tematikou a následně nastoupíte do lodičky a poplujete po řece. Po trase sjedete dva krátké splavy a na úplném konci sedí živý Jack Sparrow na kupě zlata a s papouškem na noze.


Indiana Jones - Venkovní horská dráha, která s vámi opravdu zamává. Já třeba miluju adrenalinové atrakce, ale když jsem vycházela z téhle, klepala se mi kolena. *fastpass*


Big Thunder Mountain - Opět se jedná o horskou dráhu, která začíná na pevnině, ale většinu času budete kroužit po obrovské skále uprostřed jezera. Nenechte se zmást, když uvidíte staré vozíky na sezení, které působí, že sotva pojedou. Prvních pár metrů jede vláček pomalu. Najednou zajede hluboko do země, nabere rychlost, podjedete pod vodou a najednou se ocitnete na skále uprostřed jezera. Tuto atrakci jsme s přítelem označili jako 2. nejlepší z celého Disneylandu. *fastpass*


Phantom Manor - Strašidelný dům, ve kterém se sice nebudete třást strachy, ale budete užaslí vším, co uvidíte. Například tam uvidíte neuvěřitelně realisticky provedené duchy. Po menší procházce domem nasednete do sedaček a ty vás odvezou až na konec.Nádherná podívaná na závěr

Každý večer se od 22:00 do 22:20 koná velkolepá show na hradě v srdci Disneylandu. Pokud chcete být co nejblíže a nejlépe vidět, postavte se před hrad už ve 21:00. Poté se tam začnou hromadit davy lidí a nehnete se ani na krok. V každém případě vám to ale doporučuji, protože budete mít možnost vidět jak se na hrad promítají úryvky z různých pohádek za doprovodu hudby a obrovského ohňostroje.


Úryvky této show můžete vidět na mém osobním instagramu ve výběru stories "PARIS".


Po skončení této show se Disneyland zavírá, takže abyste se vyhnuli hodinové štvanici v davu lidí kteří míří ven z parku, doporučuji již v 22:15 vyrazit k východu.

 

Tento výlet byl opravdu nezapomenutelný a vám všem, kteří jste Disneyland ještě nenavštívili, ho chci moc a moc doporučit. A pokud jste již Disneyland navštívili, nezapomeňte mi do komentářů napsat vaše zážitky. Budu se těšit! :)


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page