top of page

Nejkrásnější vánoční filmy

Vánoce jsou skoro tady a já mám trošku problém s navazováním vánoční atmosféry. A věřím, že spousta z vás mají stejný problém. Procházka vánočními trhy, kde všude voní skořice a do rukou vás hřeje svařák, je taková moje klasika, jak načerpat dostatek vánoční nálady a inspirace. Ale letos se této atmosféry nedočkáme a musíme si vánočního ducha přitáhnout jinak. A toto vždycky jistí vánoční pohádky. Naše milované klasiky, u kterých jsme vyrůstali. Ale také pár nových vánočních pohádek, které se klasikou jistě časem stanou.Předem chci upozornit, že zde nenajdete žádné české filmy/pohádky. Obecně mám raději zahraniční, ale přesto věřím, že většinu z nich již znáte. Pokud ne, berte je jako inspiraci na dlouhé předvánoční večery, a pokud ano, berte to jako seznam filmů, na které nesmíte zapomenout. :)


Polární Express

A rovnou začínáme s mojí nejoblíbenější vánoční pohádkou. Tato americká pohádka z roku 2004 mi vždycky vykouzlí vánoční náladu. I v červenci... Příběh vypráví o chlapci, který nastoupí do vlaku - polárního Expressu, který ho doveze až na severní pól. Ale ještě po cestě se setká s duchem vánoc a zažívá nejrůznější dobrodružství. Jednoduše - bez tohoto filmu Vánoce nejsou Vánoce.


Grinch

Kdo by neznal zeleného chlupatého Kdovíka, který nemá rád Vánoce? Ale abychom si to ujasnily, mám na mysli tu starší verzi z roku 2000. Ta novější z roku 2018 mě až tak nenadchla, takže zůstaneme u staré milované klasiky, kde zazářil Jim Carrey v hlavní roli. <3


Sám doma

Tento film je snad ještě zbytečnější představovat, než předešlého Grinche. Pokud jste z mojí generace, určitě vás tento film, stejně jako mě, doprovázel každými Vánoci od narození.


Láska nebeská

Prolínající se příběhy z tohoto filmu doslova obletěly svět. Předvánoční Londýn, v kterém se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek, a žádná z nich nepostrádá svůj osobitý humor.


Klaus

Tato pohádka (ze Španělska) z roku 2019 se určitě stane nepostradatelnou klasikou. Alespoň pro mě. Netradičně a krásně animovaná pohádka s poučením, jejíž konec zahřeje u srdíčka. Co začne jako tradičně ukecaný animák, pokračuje jako zimní pohádka, která umí v pravou chvíli zmlknout a jen nechat fungovat interakci pár hlavních postav a kouzlo zasněženého lesa.


Last Christmas

Tento film vyšel do kin koncem minulého roku, a co jsem prozatím zaregistrovala, tak ho lidi buďto nesnáší, nebo naopak milují. Já patřím k těm, kteří ho milují. Když jsem ho viděla poprvé, první polovinu filmu jsem měla problém, se soustředit. Přišlo mi, že je hrozně negativní. Ale když se film začal blížit ke konci, najednou jakoby se celý děj vysvětlil a vyšla najevo jeho myšlenka. A až právě díky té hlavní myšlence, se tento film stal romantickou a vánoční klasikou.


Prázdniny

Předem říkám, že tento film je více pro holky, než pro muže. Romantický, vtipný a chvílemi šíleně upřímný příběh o tom, jak si dvě ženy na svátky vymění své domovy. Jednoduše skvělá romantika pro svobodné i zadané dámy.

 

Doufám, že jste načerpali dostatek inspirace. Teď už si jen stačí udělat svařák nebo horkou čokoládu, rozsvítit vánoční stromeček, zabalit se do deky a pustit si jeden z těchto filmů. :) Snad vám tyto filmy pomůžou přitáhnout vánoční atmosféru i v této době "covidové".


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page