top of page
  • Kateřina Jechová

Když blogerce zavřou kavárny...

Asi to všichni znáte. Když se řekne slovo "blogerka", většina lidí si představí holčinu v dokonalým a promyšleným outfitu, jak jednou rukou cvaká cosi na mobilu a v druhé ruce balancuje s kelímkem kávy. A já to rozhodně nechci popírat. Jsem totiž úplně stejná. Až na ten outfit. Občas.Spousta lidí (hlavně mužů) nejsou schopný pochopit, proč my holky furt lezeme do kaváren a kupujeme si předražené kafe, které si stejně můžeme udělat doma. A toto je jedno z těch témat, u kterých záleží na úhlu pohledu.


Snad ještě nikdy jsem neviděla sedět v kavárně dva kámoše, co si jen tak zašli na kafe. Samotného muže s noťasem nebo knížkou ano, ale dva muže, co nejsou partnery, ne. Většina mužů vidí kavárny jako předražené a naprosto zbytečné místo, ale už jim nedochází, že oni mají zase bary/hospody.


My holky zase kavárny bereme jako takový prostředek, kde se scházíme, dáme si kávu, dortík a jen tak klábosíme a relaxujeme. Jsme schopné dát 70Kč za kávu, která má výrobní hodnotu 0,0prd nejen proto, že je výborná, ale taky kvůli té atmosféře. A jelikož má každá kavárna svoji jedinečnou atmosféru, musíme lítat po všech. Žejo...No a v momentální době, kdy jsou kavárny zavřené, poznávám, jak víc a víc mi chybí. Dochází mi, že jsem brala kavárny jako dobíjecí stanici a kancelář zároveň. Práci na tomto blogu miluju a ohromně mě baví. Ale když chci napsat smysluplný článek, co se bude dát číst, musím být v dobrém rozpoložení a na místě, kde se cítím pohodlně. Vždycky, když jsem seděla doma nad rozepsaným článkem a nešlo se mi na něj soustředit, prostě jsem se sbalila a vyrazila do kavárny. Dala si horkou kávu, třeba i ten dortík, a nejen, že se mi najednou článek dopsal skoro sám, ale sepsala jsem další dva. Tím chci pouze říct, že když blogerce (respektive mně) zavřou kavárny, je to taková produktivní katastrofa. Hold musíme hledat nové alternativy. Koneckonců, práce na tomto blogu mě baví víc než cokoliv, čemu jsem se kdy věnovala. <3


A stejně jako každá "správná blogerka/normální holka", i já mám svoji milovanou kavárnu, na kterou nedám dopustit, a hrozně ráda se tam vracím. Přesněji, mám dvě takové kavárny. Ale jedna z nich mi přilnula k srdci ještě víc. Jmenuje se Jiný kafe (FB profil) a naleznete ji v mém malém rodném městečku - v Dobrušce. Jelikož je to poměrně malinká kavárna, ale má otevřený bar, působí velmi osobně, útulně a minimalisticky.


Tak už jen doufám, že nám ty kavárny zase otevřou co nejdříve.

 

Jakou kavárnu navštívíte jako první, až se zase otevřou? Nezapomeňte mi to napsat do komentářů. :) Budu se těšit!


*not sponsored

Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page