top of page
  • Kateřina Jechová

Dune du Pilat | největší písečná duna v Evropě

A máme tady další článek z naší dovolené na jihozápadě Francie. Do našeho posledního výletu jsme zapojili i tuto písečnou dunu, která je největší v Evropě. Je vysoká 107m a nachází se 60km jihozápadně od Bordeaux, těsně u mořského pobřeží Biskajského zálivu. A to je tak nějak všechno, co o ní vím. :DV dopoledních hodinách jsme dorazili na parkoviště pod dunou. Prošli jsme kolem stánků s občerstvením a vyrazili na dunu. Tom šel v klasických teniskách, já v polobotkách. I když se může zdát, že jsem si vzala nejhorší možné boty.. z těch, které jsem měla s sebou, byly nejlepší. :D Nejdřív byla cesta v pohodě, jenom asfalt posypaný pískem. Pak ale najednou asfalt zmizel a my se museli brodit pískem do kopce, dokud jsme nenarazili na schody, které vedly až na vrchol duny. Na vrcholu bylo poměrně dost lidí, ale na tak velkém prostoru nikdo nikomu nepřekážel.


Někteří si na vrcholku udělali piknik, jiní jen seděli a kochali se. Já chodila sem a tam a všechno fotila. Bylo to tak krásný! Mít víc času a lepší boty, klidně bych prošla dunu celou. Ale sledovat to sytě modré moře, ostrůvky v něm a děti, které bezhlavě sbíhají dolů z duny, bylo nepopsatelný. Tom sice říkal, že si přijde jako na největším pískovišti, ale věřím, že i on byl nadšený. :D


Po cca hodině jsme sešli dolů z duny, ve stáncích jsme si k obědu koupili wrap s kuřetem na kari za 9,50EUR a vyrazili do městečka Arcachon, o kterém už brzo vyjde samostatný článek. :)


Jo a vstup na dunu se neplatí. :) Pouze parkoviště, ale netuším kolik.


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page