top of page
  • Kateřina Jechová

Inspirace : balkony

Když jsme si začali vybírat byt a trávili hodiny a hodiny volného času projížděním nejrůznějších nabídek nemovitostí, měli jsme určitá kritéria, která jsme v naší budoucí nemovitosti chtěli. Tom například vyžadoval vanu, já zase balkon. Tom říkal, že by se bez balkonu obešel, ale pro mě to byla největší podmínka. I kdyby byl byt sebevíc super a ve skvělé lokalitě, odmítala jsem dát takové prachy za něco, co nemá balkon/terasu. Protože mít možnost si sednout s kávou a knížkou na čerstvý vzduch, klidně i v županu a pantoflích, nebo se jen tak slunit a nemuset nikam daleko chodit, je pro mě jeden z nejlepších způsobů meditace. Zvlášť když bydlíte ve městě.


Najít byt, který by nám vyhovoval a měl i balkon, byl nadlidský úkol. Taky proto, že jsem vybíravá jak potvora. 😄 Mám totiž totální averzi na úzké a dlouhé balkony. Prostě takové ty nudle, kam si pomalu ani nedáte stoleček, abyste prošli. Podle mě jsou tohle naprosto nevyužitelné balkony. Raději bych měla 5m² velký balkon s rozumným poměrem stran, než 14m² nudli. No a to se taky stalo. 😄


Náš balkon má přesně 5,1m², takže žádný obr to zrovna není, ale má rozumný poměr stran a vejde se na něj i malý gaučík. A naprosto umírám nedočkavostí, až si ho budu moct zařídit a nechat zarůst různými bylinkami!Projela jsem Pinterest a vybrala tyto fotky, které určitě použiju jako inspiraci při plánování balonu. Dloouho jsem váhala, jestli si pořídit židle se stolečkem nebo malý gaučík (Tomovi je tohle všechno vcelku jedno 😄). Nakonec jsem se rozhodla pro gaučík a už ani nevím proč, ale toho nápadu se držím.


Podél našeho balkonu vede cca 90cm široká zeď, která tam je jenom kvůli designu bytovky (viz foto níže). Nejdřív mi tam vadila, ale vymyslela jsem, že si na tu zeď pověsím truhlíky. 😊


A ještě mě napadla jedna vychytávka. Na fotce to není vidět, ale z leva je vstup na balkon z obýváku (foto je z ložnice), a napadlo mě si pověsit takové ty "vánoční řetězy", ale s malými žárovkami cikcak z levé strany od dveří na protější zeď. Nad balkónem nic není, jen holé nebe, takže si myslím, že letní večery na balkoně by to udělalo krásně útulné a romantické. Co myslíte? Akorát řešíme ještě možnost, jestli si tam nepořídit nějakou vysouvací stříšku, aby nám tam nepršelo. Ale uvidíme, jak to dopadne.Toť prozatím k našemu balkonu. Už se těším, až vám sem budu psát články o tom, jak jsem si balkon zařídila, jaké bylinky pěstuju apod.. Akorát stále nevíme, kdy se budeme stěhovat. A to je konec května! 😄 Pravděpodobně někdy o prázdninách, ale termín nemáme ani orientační. Každopádně za týden ode dne, co tohle píšu, se na byt pojedeme podívat. Bude se nám zaměřovat kuchyň, takže se přidáme a přeměříme si několik míst, které potřebujeme znát, abychom nakoupili nábytek. 😊 A těším se jak malé dítě!


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page