top of page
  • Kateřina Jechová

Jak si dělám stavební gel lak?

(Chci předem upozornit, že nejsem nehtařka, nemám žádný certifikát ani jsem se nijak v oblasti manikúry neškolila. Všechno, co vím a umím, jsem buďto pochytila u profesionálních nehtařek a na jejich sociálních sítích nebo na YouTube . Manikúra je čistě můj koníček.)


Moje přírodní nehty jsou katastrofa. Jsou extrémně tenké, měkké a zlomí se i při minimální námaze. A bylo tomu tak už předtím, než jsem začala chodit na nehty do salónu. Poprvé jsem si nehty nechala udělat v prváku na střední (tyjo.. to je už 8 let!). Neprofesionální salóny mi nehty samozřejmě ještě trochu zhoršili, ale s tím mi pomohla jedna profesionální nehtařka v Hradci Králové, ke které jsem chodila pravidelně poslední 2 roky před stěhováním do Prahy. (Momentálně nabírá nové klientky, tak kdybyste někdo měl zájem, dám vám kontakt!) První rok a půl jsem k ní chodila na gelové nehty, ale pak jsme přešli na stavební gel lak, který je naprosto nejlepší pro přirozený vzhled lámavých nehtů. Tady v Praze se mi nepodařilo najít nehtařku, která by používala profesionální a kvalitní materiály a zároveň přijímala nové klientky. Takže jsem se rozhodla si nehty dělat sama. Sice to není časově výhodné, ale finančně rozhodně. A taky jsem zjistila, že mě to fakt moc baví. :)


Jaký je rozdíl mezi běžným gel lakem a stavebním gel lakem?

Stavební gel lak zpevní nehet mnohem víc, než běžný gel lak. Stavebním gel lakem se dá dokonce nehet i prodloužit o pár milimetrů (to ovšem záleží jak který produkt).


Proč raději používám stavební gel lak, než klasický gel nebo akryl?

Za 1. gel lak je mnohem šetrnější k přírodním nehtům. Pokud se gel lak dělá správně, nijak nenarušuje kvalitu přirozeného nehtu. A za 2. gel i akryl se dělá v silnější vrstvě než gel lak, a to nevypadá tak hezky a přirozeně (podle mě).


Všechno, co doma potřebuju na gel lak, jsem si zakoupila na brillbird.cz a marilynails.cz, kromě pár pomůcek a LED lampy, kterou mám už několik let doma. Vybrala jsem tyto značky jednak proto, že jsou profesionální, a taky proto, že s nimi pracovala moje nehtařka a vím, s jakou kvalitou můžu počítat.Dneska vám ukážu kompletní postup krok po kroku, jak jsem udělala tyto nehty. Zároveň vám nalinkuju veškeré produkty, abyste věděli, kde je sehnat, kdybyste měli zájem. Tak jdeme na to!Jako první se musím zbavit starého gel laku. Naruším tedy povrch starého gel laku pomocí pilníku 150/150. (Můžete použít i hrubší, ale pro gel lak mi 150 přijde tak akorát.)Vatové tampony rozstříhám na čtvrtiny a alobal na proužky. Na vatové tampony nanesu Remover, přiložím na opilovaný nehet a obalím prst alobalem, aby tampon dobře držel. Celé to ještě zafixuju skřipcem, aby to dobře drželo. (Skřipce mám z Aliexpressu.)Po 15-20 minutách všechno sejmu, vezmu pusher a opatrně sejmu zbytek gel laku. Co nejjemněji, přírodní nehet se nesmí narušit.Pak vezmu jemný pilník 180/180 a zbrousím celý povrch nehtů. Opět velmi opatrně, jen aby se nehty zmatnily. Tento krok je nezbytný, bez toho by následný produkty nedržely.

Pak už jen pilníkem upravím délku a tvar nehtů.

Když mám zbroušení hotové, sejmu veškerý prach z nehtů pomocí kartáčku.Teď se pustím do úpravy kůžičky. Je to hodně důležité, úprava kůžičky ovlivňuje, jak dlouho vám gel lak bude držet i jak bude vypadat celková manikúra. Nejdřív si nanesu Cuticle remover podél celého lůžka až do půlky nehtu. Nechám chvilku působit, kůžička změkne a bude se s ní lépe pracovat. Remover setřu, pusherem zatlačím kůžičku a štipkami odstřihnu odumřelé kraje. (S bruskou se kůžička opracovává lépe a rychleji, ale doma ji nemám.)Nehet je potřeba vysušit a odmastit. Na to používám M Prep. Funguje skvěle, jednoduše se aplikuje a rychle schne. (Pokud nemáte, stačí 100% alkohol.)Teď už začnu nanášet stavební gellakovou bázi. (Konkrétně tento produkt FiberFlow Hardener dokáže zpevnit nehet i v tenké vrstvě díky skelným vláknům, takže je vhodný, pokud chcete přirozený vzhled.) Mně osobně jen jedna vrstva nestačí, takže si nejprve nanesu jednu tenkou vrstvu, kterou jakoby "označím" prostor, na kterém se bude další vrstva vyrovnávat. Báze se nesmí dotékat lůžka!


Když mám hotovou tenkou vrstvu (tu nezatvrzuju!), nanesu jednu větší kapku báze do zadnější části nehtu, jakoby k lůžku (snad chápete :D). Vezmu tenký dlouhý štětec, já používám #0 Long, a postupně bázi roztáhnu po celém nehtu. Hlídám si, aby špička nehtu nebyla moc tlustá a aby báze byla co nejblíže k lůžku, ale nedotýkala se. Když jsem spokojená s tvarem, dám zatvrdit do LED lampy na 1 minutu.Jelikož je tato báze samovyrovnávající, není potřeba tvar nehtu nijak brousit nebo zarovnávat. (Pokud vám báze steče na stranu nebo po vytvrzení najdete nedokonalosti, zarovnejte je pilníkem o hrubosti 150.)Pak nanesu první vrstvu barevného gel laku. (Zde nanáším tento.) Nechám zatvrdit na 1 minutu, nanesu druhou vrstvu a opět zatvrdím na 1 minutu.Když mám obě vrstvy hotové, nanesu Top Finish Gel a zatvrdím na 2 minuty.Nechám nehty chvilku vychladnout, potom nanesu Cleaner na textilní buničinu a setřu jím výpotek z nehtů.


Nehty jsou sice hotové, ale péče ne! :)Na závěr nanesu vyživující olejíček do nehtového lůžka a promasíruju. A pak už jen nanesu krém na ruce. Tento od Brillbird ruce perfektně vyživí a jeho vůni mi lu ju!


Je hotovo! :)

Nehty si dělám každé 2-3 týdny. V pohodě by vydržely i 3,5 týdne, ale já mám už po 2 týdnech dost velké odrosty a jelikož mi stačí si jen udělat čas cca 3 hodiny (když si nehty zdobím tak 4 hodiny), dělám si je častěji. :)


Pokud si plánujete pořídit sadu na modeláž nehtů, určitě doporučuji zainvestovat do kvalitnějších/profesionálních značek. Hlavně proto, že práce je s nimi mnohem snažší. Zvlášť pokud jste začátečníci, bude se vám s kvalitními materiály pracovat mnohem lépe. Nekvalitní produkty můžou zatékat do lůžka, nemusí na nehtech dost držet a vrchní lesk se ošoupe do pár dní. A tyto faktory spoustu lidí odradí po první zkoušce a pak se zase vrátí k nehtařkám.


Snad vám tento velmi obsáhlý článek v něčem pomohl! :)


Pac a pusu, Katy

0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page